Державні символи України

Державні символи є важливим атрибутом сучасної держави, складовою її конституційного ладу. Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офіційні знаки чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру і символізують суверенітет держави.

Україна як суверенна держава має власні державні символи. Відповідно до статті 20 Конституції України державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Образи Державного Прапора, Державного Герба та Державного Гімну символізують українську державність і конституційні цінності України, традиції та культуру українського народу. Вони є основою історичної свідомості українців, процесів українського державотворення.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2067-12
Постанова Верховної Ради України №2067-XII від 28.01.1992 «Про Державний прапор України»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2137-12
Постанова Верховної Ради України №2137-ХІІ від 19.02.1992 «Про Державний герб України»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/602-15
Закон України №602-ІV від 06.03.2003 «Про Державний Гімн України»
Державний герб України

Державний Герб – це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави. У світовій практиці не існує суворої регламентації творення Державного Герба. Практика оформлення Герба спирається на національні традиції, відбиває специфіку геральдичних особливостей розвитку певної країни.

Для більшості українців тризуб є символом національної єдності та державності. Після відновлення української національної державності Верховна Рада України своєю постановою «Про Державний Герб України»
Читати далі

Державний прапор України

Державний Прапор є одним із державних символів країни. Це стяг правильної геометричної форми із спеціальним забарвленням. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

24 серпня 1991 р. парламент України прийняв Акт проголошення незалежності України, а 4 вересня 1991 р. над будівлею Верховної Ради України замайорів синьо-жовтий прапор. Читати далі

Державний гімн України

Державні символи, які уособлюють самобутність і національну єдність має кожен народ. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, національну самоідентифікацію та самоутвердження, за власну самостійну державу. До таких символів, крім прапора та герба, належить і гімн.

Національний Гімн України пройшов перевірку часом, історичними подіями, а сьогодні набув нових смислів через призму сучасних подій в Україні. У словах Гімну закладена незламна сила духу, яка ладна подолати усілякі перешкоди. Читати далі